Mától ne keressétek ezt az egyetemet
A Kecskeméti Főiskola és a Szolnoki Főiskola fúziójával nemrég létrejött Pallasz Athéné Egyetem új nevet kapott.
A Kecskeméti Főiskola és a Szolnoki Főiskola fúziójával nemrég létrejött Pallasz Athéné Egyetem új nevet kapott.
Persze a kecskeméti intézmény nem tűnik el, csak átnevezik, ez pedig péntektől hivatalossá vált. Rejtély, miért kell egy év után átnevezni az intézményt.
Augusztusban nevet válthat a kecskeméti és a szolnoki főiskola összevonásával tavaly nyáron létrehozott Pallasz Athéné Egyetem, az intézmény szenátusa néhány napja úgy döntött, megválnak a korábban parázs vitákat kiváltó névtől. Amely máshonnan is ismerős lehet: a Magyar Nemzeti Bank Pallas Athéné-alapítványai finanszírozzák az új kecskeméti campus építését.
Persze még nem késő kimenni, szombatig tart a rendezvény. Például ilyet is láthatsz.
A legnépszerűbb szakra jelentkezőknek van sansza.
Magyarországon elsőként épül kutatás-fejlesztési és oktatási célokat egyaránt szolgáló dióda lézerközpont Kecskeméten, a Pallasz Athéné Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kara mellett - tájékoztatta Weltsch Zoltán, az egyetem anyagtechnológia tanszékének vezetője az MTI-t.
Az eddigi ideiglenes intézményvezető átvette a megbízatását Kecskeméten, az NKE rektora pedig hosszabbít.
A Magyar Nemzeti Bank alapítványai által megtámogatott kecskeméti Pallasz Athéné Egyetem fejlesztésére rengeteg pénzt szánnak, ami a tanaik terjesztését szolgálja majd.
Hiába keresitek a Szolnoki Főiskolát? Nem értitek, hová tűnt a Szent István Egyetem állatorvosi kara? És mi lett a Nyugat-magyarországi Egyetemmel? Összegyűjtöttük nektek az intézményi változásokat.
Bár csak szeptember 12-én zárul a jelentkezési folyamat, a Magyar Nemzeti Bank Pallasz Athéné Alapítványa által kitömött egyetem megbízott rektora egyértelműen bejelentkezett a posztért. Lehet, hogy a többi érdeklődőt kívánja elriasztani?
Finta Zita éveken át Kecskemét gazdasági, valamint városstratégiai osztályán dolgozott. Pár éve egy szabálytalan, több tízmillió forintos kiutalás miatt parkolópályára tette egy kolléganőjét, aki pont a szabálytalanság ellen szólalt fel.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.